GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRAL YATIRIMLARI
Anasayfa / Neden Akfen? / Güneş Enerjisi Santral Yatırımları

GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRAL YATIRIMLARI

Akfen Yenilenebilir Enerji bünyesinde işletmede olan 25,95 MWm gücünde 27 adet lisanssız, 95.45 MWm gücünde 8 adet lisanslı Güneş Enerjisi Santrali bulunmaktadır. Türkiye’nin ışınım bakımından en iyi bölgelerinde kurulmuş olan bu santraller en son teknoloji ile donatılmış olup yüksek verimli ve tam otomasyonlu sistemlere sahiptirler. Elazığ bölgesinde bulunan Solentegre Güneş Santrali ise Türkiye’de kurulmuş olan ilk Lisanslı Güneş Santrali olarak tarihe geçmiştir.

Akfen Yenilenebilir Enerji Güneş Enerjisi Santrali portföyü lisanssız ve lisanslı projelerle birlikte toplam 121.4 Mwm kurulu güce sahiptir. Akfen Yenilenebilir Enerji ilerleyen yıllarda GES portföyünü gerek temelden projeler geliştirerek gerekse işletmede olan santralleri bünyesine katarak büyütmeye devam edecektir.

 

NEDEN AKFEN?

AKFEN YENİLENEBİLİR ENERJİ GÜVENCESİNDE

Sözleşmede yer alan indirim oranlarına istikrarla yaklaşan ve sürekli koruyan Akfen Toptan, Akfen Holding’in gücüyle enerji piyasasındaki değerini her gün artıran önemli tedarikçilerden biridir. Milyonlarca euroluk enerji yatırımıyla Türkiye’nin en önemli yatırımcılarından biridir.

DAHA TEMİZ ENERJİ

Akfen Toptan’tan temin edilen enerjinin karbon emisyonuna özen gösterdiğinden ve milyonlarca ağacın sağladığı katkıya yakın fayda göstermektedir. Kullandığınız elektrik çevreye zarar vermemekte, enerjinin tamamı yenilenebilir, çevre dostu kaynakları tercih eden üreticilerden temin edilmektedir.

DAHA UCUZ ELEKTRİK

Elektrik piyasası mevzuatı gereğince senede 2000kWh elektrik kullanan tüketiciler, Akfen Toptan ile indirimli elektrik kullanabilmektedirler.