RÜZGAR ENERJİSİ SANTRAL YATIRIMLARI
Anasayfa / Neden Akfen? / Rüzgar Enerjisi Santral Yatırımları

RÜZGAR ENERJİSİ SANTRAL YATIRIMLARI

Akfen Yenilenebilir Enerji bünyesinde işletmede olan 348,9 MWm kurulu gücünde 6 adet lisanslı Rüzgar Enerjisi Santrali bulunmaktadır. Bu santraller yıllık 1.109 GWs’lik üretim kapasitesine sahiptir.

Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. portföyündeki rüzgar santral tesisleri Akdeniz ve Ege bölgelerinde bulunmaktadır.

Akfen Yenilenebilir Enerji ilerleyen yıllarda RES portföyünü gerek temelden projeler geliştirerek gerekse işletmede olan santralleri bünyesine katarak büyütmeye devam edecektir.

 

NEDEN AKFEN?

AKFEN YENİLENEBİLİR ENERJİ GÜVENCESİNDE

Sözleşmede yer alan indirim oranlarına istikrarla yaklaşan ve sürekli koruyan Akfen Toptan, Akfen Holding’in gücüyle enerji piyasasındaki değerini her gün artıran önemli tedarikçilerden biridir. Milyonlarca euroluk enerji yatırımıyla Türkiye’nin en önemli yatırımcılarından biridir.

DAHA TEMİZ ENERJİ

Akfen Toptan’tan temin edilen enerjinin karbon emisyonuna özen gösterdiğinden ve milyonlarca ağacın sağladığı katkıya yakın fayda göstermektedir. Kullandığınız elektrik çevreye zarar vermemekte, enerjinin tamamı yenilenebilir, çevre dostu kaynakları tercih eden üreticilerden temin edilmektedir.

DAHA UCUZ ELEKTRİK

Elektrik piyasası mevzuatı gereğince senede 2000kWh elektrik kullanan tüketiciler, Akfen Toptan ile indirimli elektrik kullanabilmektedirler.