HİDROELEKTRİK SANTRAL YATIRIMLARI
Anasayfa / Neden Akfen? / Hidroelektrik Santral Yatırımları

HİDROELEKTRİK SANTRAL YATIRIMLARI

Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş, lisans sahibi olarak Türkiye’nin birçok lokasyonunda toplam 228,7 MWm kurulu güçte ve 895 GWs’lik yıllık üretim kapasitesine sahip 12 adet HES tesisini işletmektedir.

Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. portföyündeki hidroelektrik santral tesisleri ülkenin birçok bölgesine yayılmış, Sakarya, Kızılırmak ve Çoruh nehirleri gibi coşkun nehirler üzerinde ya da kollarında kurulmuş olup olası mevsimsel değişikliklere karşı dengeli bir üretim imkanı sunmaktadır. En iyi ve modern ekipmanlarla donatılmış bu tesisler işletme personeli ve merkez teşkilatınca planlı bakım-onarım ve yenileme prosedürlerine uygun olarak en yüksek verimi elde etmek amacıyla sürekli gözetim altında tutulmaktadır.

Mevcut portföyün geliştirilmesi amacıyla coğrafi ve iklimsel açıdan çeşitliliğe önem veren Akfen Yenilenebilir Enerji, yatırımlarına hızla devam etmektedir.

 

NEDEN AKFEN?

AKFEN YENİLENEBİLİR ENERJİ GÜVENCESİNDE

Sözleşmede yer alan indirim oranlarına istikrarla yaklaşan ve sürekli koruyan Akfen Toptan, Akfen Holding’in gücüyle enerji piyasasındaki değerini her gün artıran önemli tedarikçilerden biridir. Milyonlarca euroluk enerji yatırımıyla Türkiye’nin en önemli yatırımcılarından biridir.

DAHA TEMİZ ENERJİ

Akfen Toptan’tan temin edilen enerjinin karbon emisyonuna özen gösterdiğinden ve milyonlarca ağacın sağladığı katkıya yakın fayda göstermektedir. Kullandığınız elektrik çevreye zarar vermemekte, enerjinin tamamı yenilenebilir, çevre dostu kaynakları tercih eden üreticilerden temin edilmektedir.

DAHA UCUZ ELEKTRİK

Elektrik piyasası mevzuatı gereğince senede 2000kWh elektrik kullanan tüketiciler, Akfen Toptan ile indirimli elektrik kullanabilmektedirler.